Otoskop – niezbędne urządzenie każdego laryngologa

Otoskop to podstawowy instrument laryngologiczny, który służy do oglądania błony bębenkowej i zewnętrznego przewodu słuchowego w celu diagnozowania stanów patologicznych ucha zewnętrznego i środkowego. Jest to cylindrycznie zwinięta metalowa trąbka w kształcie stożka. Standardowo otoskopy wyposażone są we wzierniki jednorazowego użytku zapewniające higienę każdego badania. Występują w różnych średnicach.

Wyróżniamy trzy rodzaje otoskopów:big_otoskop

  • otoskopy zwykłe – wyposażone w urządzenia optyczne i oświetlane pośrednio przy użyciu lampy czołowej,
  • otoskopy elektryczne – z własnym źródłem światła,
  • wideootoskopy – pozwalają na oglądanie wziernikowanego ucha na monitorze.

Badanie za pomocą otoskopu

Badanie otoskopowe jest niezwykle ważne i pomocne w diagnostyce ostrego zapalenia ucha środkowego i jego konsekwencji. Do tego jednak jest potrzebny bardzo dobrej jakości narzędzie, które pomoże dobrze zbadać błonę bębenkową i dojrzeć wszystkie jej detale. Szczegółowe badanie to klucz do sukcesu w diagnozowaniu chorób laryngologicznych. Solidne i precyzyjne instrumenty laryngologiczne oferuje m. in. firma Riester.

Otoskopy firmy Riester

Firma Riester oferuje szeroki wybór wysokiej jakości otoskopów. Znajdziesz je na naszej stronie internetowej: http://www.riester.pl/category/instrumenty-laryngologiczne-i-okulistyczne-otoskopy. W naszym asortymencie posiadamy:

  • otoskopy Riester ri-scope, które są dostępne ze światłem halogenowym, ksenonowym lub LED-owym. Do wyboru rękojeść bateryjna, akumulatorowa lub sieciowa z akumulatorem,
  • otoskopy e-scope kieszonkowe światłowodowe lub ze światłem kierunkowym. Do wyboru światło standardowe, halogenowe, ksenonowe i LED. W naszej ofercie znajdziesz również zestawy diagnostyczne oraz części zamienne i akcesoria do otoskopów.

Gwarantujemy, że nasze sprzęty są wykonane precyzyjnie, z najwyższej jakości komponentów i są w pełni bezpieczne. Potwierdzają to atesty CE, znaki szczególnej jakości oraz oryginalny certyfikat Riester. Nasze produkty są znane i cenione prawie na całym świecie – zaufało nam już bardzo wielu zadowolonych klientów. Sprzęty firmy Riester są codziennie używane przez lekarzy w gabinetach i szpitalach. Ciągle je ulepszamy w oparciu o wieloletnie badania naukowe oraz doświadczenie.

riester-sklep-wyposazenie-medyczne

W naszej firmie dbamy o zaufanie klientów równie mocno, co o wysoką jakość naszych sprzętów. Dowodem naszej rzetelności i uczciwości jest przyznany nam certyfikat ISO-9001, który nagradza ponad sześćdziesięcioletnią działalność firmy Riester.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.