Moje sprawdzone triki na puszyste włosy


Moje sprawdzone triki na puszyste włosy

Jedną z najbardziej pożądanych cech włosów jest objętość. Puszyste, gęste włosy wydają się być pełne życia i zdrowia. Niestety, nie każda osoba ma taką przywilej. Jednak nie martw się! Dzięki moim sprawdzonym trikom możesz w łatwy sposób osiągnąć puszystość swoich włosów.

1. Odpowiednia pielęgnacja

Pierwszym krokiem do uzyskania puszystych włosów jest odpowiednia pielęgnacja. Ważne jest, aby wybierać produkty do włosów, które zawierają składniki, które podnoszą włosy u nasady i nadają im objętość. Szukaj takich składników jak kolagen, proteiny keratynowe, czy witamina B5.

Ważne jest również, aby dobrze wybrać szampon i odżywkę odpowiednie dla swojego rodzaju włosów. Na przykład, jeśli masz cienkie włosy, szukaj produktów oznaczonych jako „dla włosów cienkich” lub „nadających objętość”. Unikaj ciężkich odżywek, które mogą obciążyć włosy i pozbawić je objętości.

2. Suszenie włosów

Właściwe techniki suszenia włosów mogą również pomóc w uzyskaniu puszystości. Po umyciu włosów, delikatnie odsącz je ręcznikiem, unikając tarcia, które może powodować łamanie się włosów i spłycenie ich. Następnie, używając suszarki do włosów, susz je na umiarkowanie gorącym powietrzu, utrzymując suszarkę w odpowiedniej odległości od głowy. Jeśli masz czas i chcesz uniknąć ciepła suszarki, możesz również spróbować suszenia włosów na zimnym powietrzu, unikając tym samym dodatkowego wysuszenia włosów.

Innym trikiem, który może pomóc w dodaniu puszystości, jest odwrócenie głowy do góry nogami podczas suszenia włosów. Ta technika pozwala na podniesienie włosów u nasady i nadanie im objętości. Po wysuszeniu włosów możesz również spryskać je delikatnie lakierem, aby utrwalić efekt.

3. Użycie odpowiednich narzędzi i technik stylizacji

Ostatnią wskazówką dotyczącą uzyskania puszystych włosów jest użycie odpowiednich narzędzi i technik stylizacji. Na rynku dostępne są różne produkty, takie jak wałki do włosów lub lokówki, które umożliwiają nadanie obiektywności włosom. Możesz również spróbować delikatnie podnosić włosy u nasady za pomocą grzebienia o szerokich ząbkach.

Jeśli preferujesz naturalny wygląd, możesz spróbować stosować technikę zwaną „scrunching”. Polega to na zgniataniu włosów w dłoniach, podnosząc je u nasady i nadając puszystości.

Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać z użyciem produktów stylizacyjnych, takich jak lakiery czy pianki do włosów. Może to spowodować obciążenie włosów i ich pozbawienie naturalnej objętości.

Podsumowując, osiągnięcie puszystych włosów nie musi być trudne. Wystarczy odpowiednia pielęgnacja, suszenie i stylizacja. Wypróbuj moje sprawdzone triki i ciesz się włosami pełnymi objętości i zdrowia. Pamiętaj jednak, że każda osoba ma inny rodzaj włosów, więc możesz musieć dostosować te triki do swoich indywidualnych potrzeb.