Koncentratory tlenu – pomoc w walce z licznymi chorobami

Koncentratory tlenu to coraz popularniejsze urządzenie stosowane dziś niemal na co dzień w wielu różnych placówkach (nie tylko medycznych), a także w domach. Najczęściej są to jednak przychodnie, zakłady opiekuńczo-lecznicze oraz szpitale. Urządzenie do tlenoterapii ma za zadanie uzupełnić deficyt tlenu, w przypadku gdy człowiek sam nie jest w stanie tego zrobić.

Kiedy narządy przestają działać tak, jak powinny, bardzo często konieczne jest użycie aparatury wspomagającej. Dzięki nieustannemu rozwojowi technologii, każdy kto tego potrzebuje, może posiadać swój własny koncentrator tlenu. W przypadku niedoboru tlenu, a także niedotlenienia, które może nieść za sobą niebezpieczne dla organizmu skutki, tlenoterapia jest niezbędna. Pomóc w niej mogą koncentratory tlenu. Szukaj ich na: https://promedyczny.pl/category/koncentratory-tlenu.

W jakich przypadkach stosuje się koncentratory tlenu?

Koncentratory tlenu pomagają ludziom na całym świecie borykających się z wieloma różnymi schorzeniami. Przede wszystkim tlenoterapia zalecana jest w przypadku chorób układu oddechowego (astma oskrzelowa, dysplazja oskrzelowo-płucna, mukowiscydoza, przewlekła obturacyjna choroba płuc, rak płuc, zwłóknienie płuc), układu krążenia (bóle w klatce piersiowej pochodzenia sercowego, choroby tętnic, dusznica bolesna, niedociśnienie i nadciśnienie tętnicze, nietolerancja wysiłku, niewydolność krążenia, zwłóknienie mięśnia sercowego), a także w przypadku niewydolności nerek, anemii, zaburzeń neurologicznych, zatruć lekami, marskości wątroby oraz przy schorzeniach onkologicznych w celu poprawy jakości  leczenia i wzmocnienia organizmu.

Tlenoterapia może być również stosowana jako środek pomocniczy w alergiach, bólach menstruacyjnych, w okresie menopauzy, w rehabilitacji, a także w depresji, dużym stresie oraz wyczerpaniu. Jest także skuteczna w walce z bezsennością, problemami z koncentracją i regeneracją, a także bólami głowy.

big_inogen-one-g3-and-carry-bag1-500x278

Przenośne urządzenia do tlenoterapii

Przenośne koncentratory tlenu to wybawienie dla wielu ludzi. Są proste w obsłudze, niezawodne, lekkie, nieduże i przede wszystkim cechują je niskie koszty eksploatacji. Można używać ich w pracy, podczas podróży, a także w drodze samochodem. To wszystko dzięki możliwości zasilania bateryjnego. Koncentrator tlenu w zestawie posiada akumulator, który pozwala korzystać z urządzenia do czterech godzin, zasilacz, wózek z uchwytem do przenoszenia oraz torbę, która pomaga transportować urządzenie.

Wydajna i skuteczna terapia tlenowa wymaga profesjonalnych koncentratorów tlenu, które są niezastąpione przy wielu przewlekłych chorobach. Zarówno urządzenia do zastosowań profesjonalnych, jak i te przenośne, do użytku domowego to niesamowity krok w kierunku polepszenia funkcjonowania wielu ludzi.