Różne kolory włosów – jakie mamy możliwości?

Różne kolory włosów – jakie mamy możliwości?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób decyduje się na zmianę swojego wyglądu, w tym również na kolor włosów. Dlaczego? Zwykle wynika to z chęci odświeżenia wyglądu, uzyskania nowego wizerunku lub po prostu zechcenia zmiany czegoś na co dzień widywanego. W jaki sposób możemy zmienić kolor włosów? Oto kilka możliwości.

Farbowanie

Farbowanie włosów to najczęściej wykorzystywana metoda zmiany koloru włosów. Poza tradycyjnym farbowaniem kolorów naturalnych (rude, brązowe, czarne) na rynku dostępne są również specjalistyczne farby, które umożliwiają farbowanie na nietypowe kolory (np. różowe, niebieskie). Farby do zafarbowania włosów można zakupić w sklepach kosmetycznych lub korzystać z usług fryzjera.

Dezycja włosów

Jeśli nie chcemy całkowicie zmieniać koloru włosów, a jedynie trochę je rozjaśnić lub przyciemnić, możemy zdecydować się na dezycję. Dezycja to delikatniejsza metoda zmiany koloru włosów, która pozwala na stopniowe rozjaśnianie (lub przyciemnianie) piór. Dzięki temu otrzymujemy efekt bardziej naturalnego wyglądu.

Włosy ombre / balayage

Włosy ombre lub balayage to metoda koloryzacji włosów charakteryzująca się stopniowym przechodzeniem kolorów od ciemniejszych do jaśniejszych lub odwrotnie – w zależności od naszych preferencji. Proces ten polega na delikatnym nałożeniu farby na włosy, co daje efekt płynnego koloru.

Przeznaczenie poszczególnych kolorów włosów

Kolor włosów może wiele powiedzieć o naszej osobie. Istnieje wiele wyobrażeń dotyczących znaczenia poszczególnych kolorów, ale tak naprawdę każdy może się czuć dobrze w jakimkolwiek kolorze włosów. Oto kilka przykładów na temat znaczenia poszczególnych barw włosów.

Rude włosy

Włosy w kolorze rudo-brązowym często kojarzone są z pewnością siebie i energią. Osoby, które posiadają taki kolor włosów, często są postrzegane jako ludzie charyzmatyczni i pełni optymizmu. Włosy w odcieniu czerwonym również kojarzą się z zmysłowością i kobiecością.

Czarne włosy

Czarne włosy to kolor, który często kojarzony jest z tajemniczością, siłą i determinacją. Posiadaczki czarnych włosów zwykle wydają się pewne siebie i mocne. W kulturze azjatyckiej czarne włosy są uważane za bardzo pożądane i cenione.

Blond włosy

Dla wielu osób blond włosy to symbol kobiecego piękna. Osoby z blond włosami zwykle kojarzone są z wrażliwością, łagodnością i romantyzmem. Trzeba jednak pamiętać, że każda osoba jest inna i nie zawsze kolor włosów odzwierciedla nasze cechy charakteru.

Jak dbać o kolor włosów?

Nie powinno nas zaskoczyć, że każda metoda zmiany koloru włosów niesie za sobą pewne ryzyko uszkodzenia. Wszystko zależy od kondycji włosów, ale również od tego, jak o nie dbamy po zmianie ich koloru. Oto kilka wskazówek, które pomogą nam utrzymać kolor włosów w dobrym stanie.

Szampony do włosów farbowanych

Po zmianie koloru włosów warto zainwestować w specjalistyczne szampony, które pomogą nam w utrzymaniu koloru. Szampony do włosów farbowanych mają za zadanie chronić kolor przed blaknięciem, ale również odżywiać włosy i zapobiegać łamliwości.

Ograniczenie stylizacji ciepłem

Utrzymanie przy życiu koloru włosów zależy również od ilości stylizacji, które wykonujemy przy pomocy urządzeń do układania włosów, takich jak prostownice, lokówki czy suszarki. Nagrzewanie włosów zbyt często może prowadzić do ich uszkodzenia lub blaknięcia koloru.

Ochrona przed słońcem

Słońce to kolejny czynnik, który może wpłynąć na wyblaknięcie koloru włosów. Dlatego warto zainwestować w kosmetyki z filtrem UV, ale również nosić nakrycie głowy w okresie letnim, aby chronić włosy przed słońcem.

Podsumowując, kolor włosów to element, który może mieć wpływ na nasze samopoczucie i wizerunek. Dlatego warto zastanowić się nad zmianą koloru włosów, ale przy okazji pamiętać o odpowiednim dbaniu o włosy, które pozwoli nam na długo cieszyć się nowym wizerunkiem.