Kokarda z włosów krok po kroku – prosty tutorial


Kokarda z włosów krok po kroku – prosty tutorial

Kokardy z włosów to popularny dodatek do różnych fryzur, który dodaje im uroku i elegancji. Są one bardzo uniwersalne i mogą być noszone na różne okazje, od codziennych spotkań po specjalne wydarzenia. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym w tworzeniu kokard z włosów, czy również doświadczonym, poniżej znajdziesz prosty tutorial, jak stworzyć piękną kokardę z włosów krok po kroku.

Krok 1: Przygotowanie włosów
Przed rozpoczęciem tworzenia kokardy należy przygotować włosy. Możesz zostawić swoje włosy rozpuszczone lub związać je w kucyk. Jeśli zdecydujesz się na kucyk, upewnij się, że jest on dobrze związany, aby zapobiec rozpadaniu się kokardy podczas tworzenia. Możesz również dodać odrobinę lżejszego lakieru do włosów, aby nadać im pewności i ułatwić tworzenie kokardy.

Krok 2: Podział włosów
Następnie podziel swoje włosy na dwie równe części. Możesz użyć grzebienia o drobnych zębach, aby uzyskać równomierne podziały. Złap jedną część włosów w lewej ręce i drugą w prawej ręce. Włosy powinny być ściśle związane, aby kokarda wyglądała schludnie i trzymała się na swoim miejscu.

Krok 3: Skręcanie włosów
Podczas skręcania włosów, zacznij od jednej strony i skieruj przód włosów w kierunku środka. Skręcaj włosy, przekładając je przez środek i trzymając je na miejscu. Powtarzaj ten krok na drugiej strony. Upewnij się, że włosy są mocno skręcone i trzymają się na swoim miejscu.

Krok 4: Tworzenie podstawy kokardy
Kiedy skręcenie włosów jest już gotowe, połącz obie strony ze sobą, aby utworzyć podstawę kokardy. Możesz to zrobić, tworząc pętlę z jednej strony i owijając ją wokół drugiej. Następnie mocno zwiąż włosy gumką, aby utrzymać podstawę kokardy na swoim miejscu.

Krok 5: Tworzenie pętli kokardy
Aby stworzyć typowy wygląd kokardy, podziel skręcone włosy na dwie równe części. Przekładaj jedną część włosów przez drugą, tworząc pętle kokardy. Powtórz ten krok na drugiej stronie. Mocno zwiąż włosy na środku, aby skręcone partie trzymały się razem.

Krok 6: Wykończenie kokardy
Jeśli zauważysz, że niektóre włosy wystają z kokardy, możesz użyć kilku wsuwek do włosów, aby je trzymać na swoim miejscu. Delikatnie popraw i uformuj kokardę, aby nadać jej dokładny kształt. Możesz również spryskać kokardę odrobiną lakieru do włosów, aby zapewnić trwałość i eliminację niepożądanych niesfornych kosmyków.

Teraz, gdy znasz prosty tutorial, jak stworzyć kokardę z włosów, możesz wykorzystać tę umiejętność, aby nadać swoim fryzurom oryginalny i elegancki akcent. Kokarda z włosów może być doskonałym dodatkiem do wieczorowych sukienek, casualowych stylizacji lub zestawów na ślub lub wesele. Baw się eksperymentując z różnymi kolorami włosów i wzorami kokardek, aby stworzyć swoje własne unikalne stylizacje. Pamiętaj również, że im więcej praktyki, tym lepsze efekty osiągniesz. Powodzenia i ciesz się tworzeniem pięknych kokardek z włosów!