Jak zadbać o włosy po zabiegu keratynowym – pierwsze mycie i pielęgnacja


Jak zadbać o włosy po zabiegu keratynowym – pierwsze mycie i pielęgnacja

Zabieg keratynowy to jedna z najskuteczniejszych metod pielęgnacji włosów, która pozwala na ich odżywienie, wygładzenie i odbudowę. Po przeprowadzeniu zabiegu istotne jest odpowiednie dbanie o włosy, aby utrzymać efekty i chronić strukturę włosów. W tym artykule przedstawimy Ci kilka podstawowych zasad, jak zadbać o włosy po zabiegu keratynowym.

1. Pierwsze mycie włosów po zabiegu

Po przeprowadzeniu zabiegu keratynowego należy zachować specjalną ostrożność przy pierwszym myciu włosów. Najlepiej jest odczekać minimum 48 godzin przed ich umyciem. Podczas tego czasu keratyna musi się dobrze wchłonąć i połączyć z włosami. Następnie rozpocznij delikatne mycie włosów za pomocą specjalnego, odpowiedniego dla włosów po zabiegu keratynowym szamponu. Unikaj używania szamponów zawierających siarczany, alkohol i silikony, które mogą osłabić efekt zabiegu.

2. Szczotkowanie i rozczesywanie włosów

Przy pielęgnacji włosów po zabiegu keratynowym należy zwrócić uwagę na delikatność i ostrożność podczas ich szczotkowania i rozczesywania. Zabieg ten sprawia, że włosy stają się bardziej gładkie i jedwabiste, jednak wymagają odpowiedniej techniki pielęgnacyjnej. Aby nie uszkodzić struktury włosów, zastosuj delikatne ruchy i najlepiej użyj szczotki z naturalnego włosia. Rozczesuj włosy od końcówek, stopniowo przesuwając się w kierunku nasady. Unikaj gwałtownego rozczesywania, które może prowadzić do łamliwości i utraty efektu keratynowego.

3. Dodatkowa pielęgnacja i ochrona

Ważne jest, aby zadbać o dodatkową pielęgnację i ochronę włosów po zabiegu keratynowym. Poza regularnym myciem, warto sięgnąć po specjalne odżywki i maski, które będą wspomagały rekonstrukcję struktury włosów. Szukaj produktów, które zawierają naturalne składniki odżywcze, takie jak keratyna, proteiny, oleje roślinne i witaminy. Unikaj natomiast produktów, które może