Jak puszyć włosy? Odkryj tajniki idealnych loków!


Jak puścić włosy? Odkryj tajniki idealnych loków!

Włosy o pięknych, naturalnych falach i lokach zawsze wyglądają zjawiskowo i dodają uroku. Jeśli nie masz naturalnie falowanych włosów, ale marzysz o takim efekcie, nie martw się! W tym artykule przedstawimy Ci kilka sprawdzonych sposobów na to, jak uzyskać idealne loki. Przeczytaj i poznaj tajniki stylizacji włosów!

1. Lokecie za pomocą prostownicy

Wiele osób korzysta z prostownic do prostowania włosów, ale ta urządzenie może być również doskonałym narzędziem do nadania loków swoim włosom. Wystarczy kilka prostych kroków, aby uzyskać efektowne fale.

Po pierwsze, dobrze wysusz włosy, a następnie nałóż na nie preparat do stylizacji, który ułatwi utrzymanie loków. Następnie podziel włosy na kilka sekcji, zaczynając od dolnej części głowy i wygładź je prostownicą. Następnie owin pasma włosów wokół prostownicy, trzymając urządzenie pod kątem prostopadłym do glowki. Pamiętaj, że im cieńsze pasmo włosów, tym ciasniej trzeba owinąć je wokół prostownicy. Powtarzaj ten proces aż do ukończenia wszystkich sekcji włosów. Na koniec delikatnie rozczesz włosy palcami i użyj specjalnego spray’u do ich utrzymania w takiej formie przez cały dzień.

2. Suszarka i wałki

Innym skutecznym sposobem na puszenie włosów jest korzystanie z suszarki i wałków. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą używać prostownicy ani innych urządzeń grzewczych.

Po umyciu włosów nałóż na nie preparat termoochronny i wysusz je na około 80%. Następnie podziel włosy na sekcje, zaczynając od dolnej części głowy, i zacznij nakręcać pasma na wałki. Ważne jest, aby wybrać wałki o odpowiedniej średnicy: im większy wałek, tym większe będą loki. Pamiętaj, że im cieńsze pasmo włosów, tym mniejszy wałek warto użyć. Po nałożeniu wałków wysusz włosy suszarką zimnym powietrzem. Pozwól wałkom ostygnąć, a następnie delikatnie usuń je z włosów. Na końcu delikatnie rozczesz włosy palcami i użyj lakieru do włosów, aby utrwalić efekt.

3. Plażowe fale

Jeśli marzysz o naturalnych, plażowych falach, możesz je łatwo osiągnąć za pomocą morskiej soli i specjalnego spray’u. Ten look jest idealny na lato i wygląda bardzo świeżo i stylowo.

Po umyciu włosów wysusz je na około 80%. Następnie spryskaj całe włosy preparatem do stylizacji z solą morską i odwracając głowę do dołu, delikatnie zetrzyj włosy rękoma. Pozwól im wyschnąć naturalnie. Jeśli chcesz osiągnąć bardziej intensywny efekt, możesz dodatkowo spryskać włosy specjalnym spray’em do teksturyzacji lub użyć lokówki do stworzenia kilku dodatkowych loków.

Podsumowanie

Puszenie włosów może być prostsze niż myślisz! Dzięki prostownicy, suszarce, wałkom, soli morskiej i spray’owi do stylizacji możesz uzyskać efektowne fale i loki. Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu włosów oraz ich pielęgnacji, aby efekt utrzymał się przez cały dzień. Trzymaj się naszych wskazówek i odkryj tajniki idealnych loków już dziś!