Elektryzujące się włosy? Oto 5 sposobów, jak temu zapobiec!


Elektryzujące się włosy są częstym problemem wielu osób, szczególnie podczas zimowych miesięcy, kiedy to suche powietrze sprzyja powstawaniu elektryczności statycznej. Jeżeli masz dość swojej puszącej się fryzury, mamy dla ciebie kilka prostych i skutecznych sposobów, jak temu zapobiec. Oto pięć sprawdzonych metod!

1. Używaj nawilżających produktów do włosów
Jednym z głównych powodów elektryzowania się włosów jest nadmiar suchej powietrza, który odrywa niewidoczne dla naszą gołego oka cząsteczki wodne. Aby przeciwdziałać tej sytuacji, warto wybierać produkty do pielęgnacji włosów, które zawierają nawilżające składniki, takie jak gliceryna czy pantenol. Dzięki nim włosy zostaną odpowiednio nawilżone, co zmniejszy ryzyko elektryzowania się.

2. Unikaj nadmiernego suszenia włosów
Ten punkt szczególnie obowiązuje osoby, które codziennie suszą włosy suszarką, a następnie używają prostownicy lub lokówki do stylizacji. Wysoka temperatura sprawia, że włosy stają się jeszcze bardziej suche i podatne na elektryzowanie. Dlatego warto ograniczyć częstotliwość suszenia suszarką i używania innych termicznych narzędzi do stylizacji. Jeżeli nie możesz z nich rezygnować, zawsze stosuj specjalne produkty termoaktywne, które chronią włosy przed przesuszeniem.

3. Chroń włosy przed wpływem wilgoci
Podobnie jak nadmiar suchej powietrza wpływa na elektryzowanie się włosów, tak samo wynika to z wilgoci. Deszczowa pogoda, czy codzienne noszenie czapki, to czynniki, które mogą przyczynić się do puszących się włosów. Dlatego warto używać środków ochronnych, takich jak specjalne serum czy olejki nawilżające, które chronią przed wpływem wilgoci. Warto również sięgnąć po czapki z naturalnych materiałów, które nie będą niszczyły struktury włosów i nie powodowały ich elektryzowania.

4. Unikaj syntetycznych tkanin
Nosiłeś kiedyś sweter z akrylu lub nylonowy szal? Jeżeli tak, to zapewne zauważyłeś, że włosy po kontakcie z tymi materiałami elektryzują się jeszcze bardziej. Odpowiedź tkwi w tym, że te materiały są syntetyczne i mają tendencję do gromadzenia ładunków elektrostatycznych. Dlatego warto wybierać ubrania z naturalnych materiałów, takich jak bawełna czy jedwab, które nie będą powodować elektryzowania włosów.

5. Skorzystaj z domowych trików
Jeżeli nie chcesz inwestować w specjalne produkty czy zmieniać swojego stylu życia dla walki z elektryzującymi się włosami, spróbuj sprawdzonych domowych trików. Można naładować czepek kąpielowy naelektryzowanymi włosami i nałożyć go na głowę na kilka minut. Powinno to rozładować ładunki elektrostatyczne. Inny sposób to używanie zmiękczacza do tkanin podczas prania ręcznego i płukania nim włosów. Zmiękczacz ma działanie antystatyczne, więc zmniejsza ryzyko elektryzowania włosów.

Elektryzujące się włosy nie muszą być twoim codziennym problemem. Warto zastosować się do powyższych zaleceń i znaleźć sprawdzony sposób, który pomoże ci temu zapobiec. Nawilżanie, ochrona przed wilgocią, wybór odpowiednich materiałów czy zastosowanie domowych trików – to wybrane metody, które powinny dać widoczne efekty. Pamiętaj, że każda głowa jest inna, więc możesz musieć trochę eksperymentować, aby znaleźć swoje idealne rozwiązanie.